Galerie i Pracownie

Farfurka- Garncarstwo i ceramika
ul. Krakowska 61
34-103 Witanowice
tel. 660 723 714

- warsztaty dla dzieci i dorosłych
- pracownia i sklep
- zajęcia okolicznościowe
- obsługa firm

"Farfurka" to niezwykła pracownia ceramiczno-garncarska, w której można podziwiać prawdziwe cuda stworzone z przyrody i pracy rąk ludzkich. "Farfurka" to ziemia rzeźbiona wodą, suszona wiatrem, wypalana ogniem, wzbogacona sercem człowieka, który nadaje jej ostateczny kształt. Efektem są różnej wielkości wyroby ceramiczne, a ich powstawanie można podejrzeć na specjalnie przygotowywanych warsztatach, które zachwycą zarówno tę najmłodszą, jak i dojrzałą publikę.
 

Galeria sztuki "Bałysówka" w Tomicach
ul. św. Jakuba 2
34-100 Tomice
tel. 606 998 332
www.balysowka.pl
e-mail: sor.gmina@tomice.pl

Głównym polem działania „Bałysówki” jest prezentacja twórczości artystów działających w regionie. Nie tylko można tu podziwiać różnorodne dzieła sztuki, w tym malarstwo, rzeźbę i ceramikę, Galeria daje też możliwość zakupienia poszczególnych dzieł. Prowadzone są tutaj także warsztaty ceramiczne, odbywają się tu spotkania z artystami oraz wernisaże.

Pracownia artystyczna- Galeria sztuki "U Kasi"
ul. Słoneczna 27
32-608 Osiek
tel. 697 353 655

W Galerii Sztuki "U Kasi" można podziwiać różnorodne prace, których szeroka tematyka sprawia, że obcowanie ze sztuką staje się jeszcze bardziej przyjemne. Z autorką prac można porozmawiać na temat sztuki, technik malarskich oraz jej inspiracjach. Galeria i pracownia zapraszają gości przez cały rok: latem można odpocząć w ogrodzie pełnym kwitnących kwiatów, a zimą zasiąść przed klimatycznym kominkiem.